Vegan Analizi

Vegan Analizi

Vejetaryen ve Vegan Test tekliflerine olan talebin artmasıyla birlikte, bu iddiaları doğrulayabilmek mecburi hale gelmiştir. Vegan vejetaryen testleri ile ürünleri doğrulama, herhangi bir hayvansal ürün veya yan ürün kullanılıp kullanılmadığını belirlemek için malzemelerin üretiminde kullanılan kimyasalların laboratuvar ortamında test edilmesi ile mümkün olur.

Vegan ve vejetaryen testleri, markaların ve perakendecilerin, malzemelerin üretimini, kimyasal yönetimini, risk değerlendirmesini ve malzemelerin vegan vejetaryen sertifikasyonunu elde etmek için çeşitli uygunluk testlerini kapsayan aşamalı bir yaklaşım kullanarak malzemeleri doğru şekilde belirlemelerine yardımcı olur.

Vegan ve vejetaryen pazarından pay almak adına, bazı üreticiler ürünlerini vegan veya vejetaryen olarak beyan eder ve pazara sunarlar. Ancak üreticinin beyanı tek başına güvenilir değildir. Ürünün vegan kriterlerine uygun olup olmadığı, tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş tarafından uygulanan çeşitli testler ile kanıtlanmalıdır.

Özellikle gıda alanında faaliyet gösteren üreticiler, her beslenme şekline uygun tüketiciyi düşünen güvenilir bir marka algısını oluşturmak için, her geçen gün giderek artan vegan besin seçeneklerine yönelik artan talebi karşılamalıdır.

Oxigen Analiz Laboratuvarı olarak sizlere Vegan Gıda Analiz hizmeti sunuyoruz.