Pestisitler

Pestisitler

Hastalıklar ve parazitler, tarımsal ürünlerin, meyve ve sebzelerin verimini ciddi şekilde azaltabilir. Bitkileri hasattan önce ve sonra korumak için böcek ilacı içeren bitki koruma ürünleri kullanılır. Normalde bu kimyasallar zararlı böcekleri, yabani otları ve mantarları öldürür. Nüfusun sağlığına olan risk, bitki koruma ürünlerinin gıda yoluyla alınması ile ilişkili, çok zamanında ve karmaşık bir sorundur. Gıdalarda bulunan kalıntı miktarı tüketiciler için güvenli olmalı ve mümkün olduğunca düşük olmalıdır. Maksimum kalıntı limiti (MRL), gıda veya yemde yasal olarak tolere edilen bir pestisitin en yüksek seviyesidir. Bu limitler, işleme işlemleri sırasında seyreltme veya konsantrasyon faktörleri dikkate alınarak işlenmiş ürünler için de geçerlidir.

Gıda malzemelerindeki gıda bulaşanları ve pestisit, kimyasal madde ve veteriner ilaç kalıntıları dünya da tüketiciler için giderek büyüyen bir sağlık sorunu oluşturmaktadır. Oxigen Laboratuvarları olarak yüksek teknolojik cihazlarımız ile ürünlerinizi karşılaştırarak ürünlerinizin kalitesini güvence altına alacak analitik test hizmetleri sunmaktayız.

Uzman kadromuz ürününüzün dünya üzerindeki ülkelerde  mevcut  500’ü aşkın pestisite ilişkin   düzenleyici mevzuata  uygun olmasını sağlama konusunda hizmet vermektedir. Oxigen Laboratuvarları olarak başta tahıllar, meyve ve sebzeler, et, balık, süt ürünleri, yağ ve içecekler de yani tüm  gıdalarda, yemlerde, bebek ve çocuk ek gıdalarında uzmanlık  test  hizmetleri sunmaktadır.